Proč je dobré nechat to na realitním makléři?

Přemýšlíte o prodeji nebo pronájmu své nemovitosti? Většina lidí se ve snaze ušetřit peníze pouští do tohoto komplikovaného procesu na vlastní pěst. Obrácení se na realitního makléře vám často ušetří čas, starosti a občas i peníze, především pokud této oblasti tolik nerozumíte.

Znalec ve svém oboru

Správného realitního makléře nevyberete během pár minut. Abyste měli jistotu, že nejste v rukou nováčka, zaměřte se při výběru na makléře, který vlastní ISO certifikaci. Získat totiž takový certifikát není jen tak. Takto certifikovaný realitní makléř, vám může nabídnout nejen mnohaleté zkušenosti v oboru, ale také kvalitní kontakty v realitních kancelářích, bankách nebo u vyhlášených finančních poradců.

Šetření peněz i času

Znalostí trhu a obchodních dovedností, vám takový realitní makléř ve výsledku ušetří spoustu času, a především financí. Ať už jde o prodej nebo koupi dokáže vyjednat exkluzivní ceny nemovitosti, na které byste sami pravděpodobně nedosáhli. Jelikož se ve světě realit nepohybujete denně jako on, mohli byste snadno narazit na skrytého podvodníka. Pokud ještě k výše uvedenému připočtete veškeré papírování, realitní makléř je vlastně výhra.

Zabezpečení celého procesu

U realitního makléře budete mít vždy zajištěnou bezpečnost prodeje nebo nákupu nemovitosti. Pokud se rozhodnete, že se o vše postaráte sami, berete na sebe riziko v podobě špatně vyhotovené smluvní dokumentace. Profesionální realitní makléř často spolupracuje s odborníky jako jsou notáři či právníci, kteří zajistí a vypracují veškerou smluvní dokumentaci.

Makléř je více vidět

Poměrně důležitou, ale skrytou výhodou realitního makléře je to, že dokáže oslovit mnohem více potenciálních kupců, kteří jsou schopni akceptovat i vysoké částky. Důvodem je to, že realitní makléř, potažmo realitní kancelář, investují do propagace nemovitostí mnohonásobně vyšší částky, než budete schopni investovat vy.

Publikováno: 29. 07. 2022

Kategorie: Reality

Autor: Ema Foldyšová