Stavební chemie nachází uplatnění v mnoha stavebních oborech
Stavební chemie
Plánujete stavbu rodinného domu nebo rekonstrukci bytu, balkónu, terasy či jiného objektu nebo prostoru? Tak to se určitě neobejdete bez stavebního materiálu a stavební chemie.
Stavební chemie nachází své uplatnění v mnoha stavebních oborech. Určitě se bez ní neobejdou podlaháři, parketáři, pokladači a obkladači.
Stavební chemie zahrnuje přísady, emulze, pojiva a impregnace do betonu, potěru a malty, materiály pro sanaci betonu a železobetonu, stěrkové a spárovací hmoty, rychletuhnoucí malty, izolační a uzavírací nátěry, tmely, lepidla, montážní pěny a spoustu dalších produktů.
Kde zakoupíte kvalitní stavební chemii?
Kvalitní stavební chemii značky Murexin Vám nabízí spolehlivý výrobce a prodejce společnost MUREXIN spol. s r.o. s pobočkami v České republice (Modřice, Praha), obchodními partnery po celé ČR, zahraničním zastoupením ve Slovenské republice, Polsku, Rakousku, Švýcarsku, Maďarsku, Slovinsku a Srbsku. Veškeré jejich nabízené produkty (např. barvy, nátěry, lazury, nářadí, brusné potřeby apod.) najdete také na informativních webových stránkách MUREXIN.
Jak správně nanášet epoxidové povlaky dle doporučení obchodně-technických poradců z Murexinu?
1. Pevný, nosný, bezprašný podklad izolovaný vůči vlhkosti důkladně očistíme od mastnot, nečistot a prachu, příp. na povrchu přebrousíme cementový závoj.
2. Vhodnými materiály opravíme případné poruchy podkladu (např. praskliny, nerovnosti aj.)
3. Celou plochu podkladu důkladně napenetrujeme hloubkovým základem LF1 a po obvodu nalepíme dilatační pásku.
4. Po zavadnutí penetračního nátěru na celou plochu aplikujeme nivelační hmotu. Po dostatečném vytvrzení povrch lehce přebrousíme pro odstranění nesoudržné sedimentové vrstvy.
5. Celou plochu podkladu důkladně napenetrujeme epoxidovou pryskyřicí EP 70 BM a okraje plochy ohraničíme ukončovací lištou nebo gumovým těsněním.
6. Epoxidovou pryskyřici promícháváme tak, že komponent B vyléváme za stálého míchání elektrickým míchadlem do nádoby s komponentem A. Celou směs důkladně promícháme.
7. Promíchanou pryskyřičnou směs přelejeme do čisté nádoby a opět kvůli vyloučení přítomnosti nerozmíchaného komponentu A ze stěn nádoby důkladně promícháme.
8. Namíchanou pryskyřičnou směs rovnoměrně rozléváme a ozubenou stěrkou rozprostíráme na podklad v přiměřeném množství dle požadované vrstvy. Spotřeba je cca 1,4 kg/m² při vrstvě 1 mm.
Publikováno: 19. 07. 2013
Kategorie: Stavba a rekonstrukce