Zimu je tu. Máte už svou zimní pracovní obuv?

Kvalitní pracovní obuv je nepostradatelnou součástí všech pracovních činností. Správná pracovní obuv vám zajišťuje nejen pohodlí při práci, ale také vás efektivně chrání proto nejrůznějších zraněním. Proto je výběru pracovní obuvi, především té zimní, potřeba věnovat dostatečný čas. Zateplená pracovní obuv má své místo jednak u lidí pracujících v mrazírnách, ale také u těch, kteří celoročně pracují ve venkovních prostorách, či v zimních měsících v nepříjemně promrzlých skladech a halách. Zimní pracovní obuv také nesmí chybět jedinému správnému domácímu kutilovi. Své praktické využití také najde i ve volném čase nebo při sportu. Na co je ovšem dobré si dát pozor při výběru?

Jak vypadá správná zimní obuv?

Co tedy vše musí zimní pracovní obuv splňovat? Kromě toho, že by vás měla chránit proti mrazu a vlhku, měla by mít obuv také protiskluzovou podrážku, která bude navíc odolná vůči propíchnutí. Svršek obuvi by pak měl být dále voděodolný, ale zároveň také určitě prodyšný. Jen v kvalitní pracovní obuvi se můžete cítit pohodlně a v bezpečí. Zimní pracovní obuv je také charakteristická svou tepelnou izolací, která je zajištěna kombinací nejrůznějších materiálů od kůže až po nylon. Často se můžete také setkat s tužinkou ve špičce a také s praktickými reflexními doplňky, abyste byli dostatečně viditelní. Zimní pracovní obuv by dále měla být voděodolná, antistatická a protiskluzová. Zimní pracovní obuv má své nepostradatelné místo nejen ve stavebnictví a zemědělství, ale také má své místo u pracovníků ve skladech či v dopravě.

Značky a provedení zimní pracovní obuvi

Na současném trhu si můžete vybrat z bohaté nabídky zimní obuvi jak v pánském a dámském provedení, tak i v unisex určení. Provedení se dále dělí na kotníkové, holeňové a vysoké. Zimní pracovní obuv si můžete samozřejmě pořídit od nejrůznějších výrobců. K uznávaným výrobcům zimní pracovní obuvi patří například značka Black Knight, Červa, Panda nebo také značka Prestige.

Možnosti v zimní pracovní obuvi

Zateplená holeňová bezpečnostní obuv Black Knight Winter S3Cl

Tato holeňová bezpečnostní obuv S3Cl je určena pro profesionální použití. Je opatřena ocelovou tužinkou ve špičce a propichuodolnou stélkou. V neposlední řadě stojí za zmínku také PU podešev, která je odolná proti nejrůznějším kyselinám a pohonným hmotám.

Vysoká zateplená obuv Nelion Frost

Tato obuv, od značky Červa, je vysokou zateplenou obuví s praktickou vyjímatelnou 3M THINSULATE stélkou, gumovou podrážkou a svrškem z nylonu.

Zateplená kotníková bezpečnostní obuv Panda TPU Classic Winter S3

Bezpečností obuv S3 je především dělaná pro profesionální využití, o čemž svědčí také ocelová tužinka ve špičce a stélka. Nicméně i tak si tato vysoká kotníková bezpečnostní obuv zasloužila moderní design, vysoký komfort, teplou podšívku ABSORBER a vlákna Bacterbrill, která zabraňují výskytu bakterií a plísní. Kromě toho všeho je tako obuv odolná proti kyselinám a olejům.

Zateplená pracovní obuv Prestige

Zimní pracovní obuv od značky Prestige je na rozdíl od předchozí určena pro praktické celoroční nošení, čemuž je přizpůsobena také kožená svrchní vrstva, která je potažena polyuretanovou fólií, která zvyšuje odolnost obuvi proti opotřebení. Tato zateplená obuv se může pochlubit vysokou pohodlností, kvalitou a certifikátem pro lehkou pracovní obuv.

Publikováno: 30. 11. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Foldyšová