Domů » Barvy v interiéru
Nezařazené

Barvy v interiéru

Barvy jsou v našem životě velmi důležitou součástí našeho světa, neboť do značné míry ovlivňují naše momentální psychické i fyzické rozpoložení. Barvy nejenom ovlivňují naší náladu a stav duše, ale rovněž významně ovlivňují prostor.

Barvy v interiéru přispívají k útulností každé místnosti, takže výběru barev bychom měli věnovat značnou pozornost. Vše však záleží pouze na nás, vliv barev je totiž velmi individuální, na každého působí jednotlivě barvy jinak.

Při výběru a navrhování barev v interiéru je nutné brát na zřetel také světlo. Denní světlo totiž intenzivně zvýrazňuje především teplé barvy, tj. barvy červenou, žlutou a oranžovou.

Při výběru barev je podstatná také funkce konkrétního pokoje. Modrá barva například symbolizuje klid, mír, čistotu a hygienu, proto ji použijeme v koupelně, ložnici či kuchyni. Naopak žlutá barva je povzbudivá a dává chuť k jídlu a k práci, takže ji pro změnu použijeme v jídelně nebo v dětském pokoji. Klidné zemité barvy v kombinaci se zelenou jsou optimální pro obývací pokoj, kde si chceme odpočinout a relaxovat. Fialová barva zase místnost protepluje a zútulňuje. Nebojme se také tmavých barev. Tmavá podlaha například rozšiřuje prostor a působí na člověka velmi stabilně a pevně. Tmavé boční stěny místnost zase sníží a prodlouží. Další možností je používání a užití barev stejného jasu, taková místnost vám jistě dodá novou energii a sílu. Zvláštního a netradičního barevného působení pokoje a místnosti můžeme také dosáhnout použitím netradičních materiálů, ať už to bude kámen, textilie nebo sklo.

Při výběru barev jsme občas inspirováni také novými designovými trendy. V tomto ohledu doporučuji nahlédnout do různých časopisů a knih, které se zabývají bydlením a tam jistě najdete desítky i stovky různých moderních barevných kombinací a variací.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.