Jak dobře vymalovat byt

Správné zvolení barev v našem interiéru jsou doslova alfou i omegou harmonie a souznění každého úspěšného malování bytu. Otázkou kompromisu je vždy vybrat ten správný odstín. Samozřejmě, že pokud si nevíme rady nejen s vhodnou variantou bary, ale také s její kombinací, můžeme si objednat profesionální malířskou firmu, která nám v tomhle směru může být nápomocná.

Bílá se hodí všude

Tato neutrální barva vévodí malířskému řemeslu, protože co si budeme povídat bílou nemáme co zkazit, dá se kombinovat se všemi jinými barvami a spolu se světlými odstíny prozáří a hlavně zvětší třeba i malý byt. Působí klidně a vyváženě. Hlavně ale nepohlcuje světlo. Mnozí asi ani netuší, že i bílá brva může mít několik odstínů. Bílá může působit velmi svěže, čistě, doslova andělsky.

Teplé a chladné odstíny

Teplé barvy se hodí do místností, které chceme oživit a zmenšit, působí optimisticky a dodávají energii. Melancholik a člověk, který je stále unavený zde může najít povzbuzení. Patří sem například modrá, zelená, červená, oranžová a žlutá. Z těchto barev se dobře kombinují barvy do dětských pokojů, zelená se skvěle hodí do pracovny, ložnice nebo do reprezentativních prostor. Oranžovou a žlutou nalezneme také ve dětských pokojích, ale i v kuchyních, jídelnách i obývacích pokojích. Modrá je oblíbená do pracovny, koupelny i kuchyně. nemusíme se bát kombinací, ale i tady platí, všeho s mírou.

Barevné tapety

V mnoha domácnostech dnes ale také vidíme dokonalou kombinaci barev a vzorovaných tapet, které dodávají interiéru originalitu a moderní vzhled. Trh dnes nabízí velké množství tapet, které hrají všemi barvami, mají nejrůznější motivy a vzory od abstraktních až po jednoduché květinové vzory. V kombinaci s bílou stěnou dokážou doslova zázraky v podobě rozzářeného pokoje, který dostal své oživení právě v podobě barevné a vhodné tapety. Ovšem malování není jen o výběru barev a tapet. V poslední době se také setkáváme se staronovým způsobem malování a to pomocí vzorovaného válečku. Tento váleček má vzorovanou strukturu nejrůznější podoby a když jej namočíme do barvy, vytvoří nám na stěně dokonalý vzor. Jeho sláva byla na vrcholu 70. a 80. let minulého století a své znovuobjevení zažívá v poslední době.

Odborná malířská firma

Abychom si nepřidělávali více práce, můžeme si objednat také malířskou firmu. Malování není totiž jen o malování válečkem a barvou. Musíme místnost k takové práci nejdříve dobře připravit. Stěny se musejí umýt, v případě, že je na ní více vrstev barvy, musí se oškrábat, veškeré nerovnosti, jako například dírky po skobách a hřebících se musejí odstranit a zahladit. Také se nemusíme starat o náčiní, které je k takové práci potřeba, nemusíme shánět barvu, štafle a podobně. Mnohé firmy mají také ve svých službách zahrnutý i závěrečný úklid, takže ta otřepaná a neoblíbená fráze, že musíme uklidit po malování tady platit asi nebude.

Druhy barev

Existují také různé druhy barev. například omyvatelné barvy, kdy můžeme stěnu jen otřít vlhkou houbičkou a hrubé nečistoty odstranit bez poškození barvy. Mimo to i antibakteriální, vodou ředitelné a mnohé další.

Publikováno: 23. 02. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Foldyšová