O montované haly roste zájem. Důvodem jsou vysoké nájmy. Jak se haly využívají?

Aktuální koronavirová situace u nás i ve světě dohání státy k razantním opatřením. Mnohé firmy začínají z důvodu krize propouštět, jiní však stále vyčkávají a snaží se aktuální situaci zvládnout. Najdou se dokonce takové podniky, které rostou, proto hledají vhodné prostory k pronájmu. I když se však předpovídá, že koronavirus rapidně sníží ceny nemovitostí, a tudíž i jejich nájmy, zatím se scénář nenaplňuje, a tak jsou stále hitem montované skladové haly, o které roste zájem každým dnem. Samozřejmě montované haly nejsou jenom pro případ, že hledáte sklady pro svůj podnik. Jako skladové prostory jsou sice haly využívány nejvíce, ale ani zdaleka to není jediný způsob, jak využít tento typ hal.

Sklady nebo nové výrobny či snad garáže?

Jak již bylo zmíněno, montované skladové haly je možné zařídit stokrát jinak. Sice se nejčastěji využívají jako sklady pro materiál nebo čekající zboží, ale také to bývají například garáže pro osobní vozidla, veterány nebo třeba zemědělské stroje, které potřebují někde strávit noc nebo které se potřebují někam schovat v době mimo sezonu. Velmi často se však z montovaných skal stávají nové výrobny podniku. Zkrátka se v nich zřídí další části výroby, aby podnik fungoval ještě lépe než dříve.

Výhody montovaných skladových hal

Tou největší výhodou je především cena, která je daleko nižší než cena pronájmu prostor v dnešní době. Navíc je jejich přední výhodou i snadná montáž a následná demontáž. Zkrátka si skladové haly umístěte tam, kde je chcete mít, kde je budete mít na blízku. A až je nebudete potřebovat, hravě je zase demontujte nebo přemístěte, pakliže to budete chtít. Co se týče dalších výhod, montované skladové haly jsou velmi snadné na údržbu. Navíc je jejich životnost poměrně dlouhá, tudíž to nebude marná investice.

Publikováno: 28. 04. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Ema Foldyšová