Domů » Stavíte dům? Myslete i na „detaily“!
Nezařazené

Stavíte dům? Myslete i na „detaily“!

Pokud se chystáte na stavbu Vašeho vysněného domu, připravte se, že budete mít hlavu jako pátrací balón. Budete muset myslet opravdu na všechno. Jestliže už teď víte, že jste hlava děravá a nemáte pevné nervy, raději si zaplaťte stavební dozor, který Vám bude říkat – co, kdy a jak. Že si chcete svoji stavbu ohlídat sami? Tak se dejte do „studia“, aby jste věděli, co je třeba zařídit a jaký materiál budete potřebovat. Jednou z položek na Vašem seznamu bude stavební chemie.

Stavební chemie se dělí do několika kategorií:

Přísady do betonu, potěru a malty – např.: Přísada do betonu a malty proti mrazu FS 10 – bezchloridová ochrana betonu a malty proti mrazu, vhodné hlavně pro železobeton, předpjatý beton a vápenocementové malty. Při dodržení norem je možná betonáž až do -9°C.

Materiály pro sanaci betonu a železobetonu – např.: Repol Malta sanační, jemná a vyztužená vlákny – jedná se o maltu vytvrzující bez smrštění, je vhodná na silné vrstvy a reprofilaci poškozených míst (svislých, vodorovných i nad hlavou). Zpracovat ji můžete ručně i mokrým nástřikem. Možnost aplikace bez adhézního můstku na silně navlhčený podklad.

Stěrkové hmoty, rychletuhnoucí malty – např.: Malta fixační blesková BP 33 – je to bezchloridový rychlý cement na montáže v mokru a na fasádách. Vhodný ke hmoždinkování a upevňování všeho druhu. Vytvrzuje za 2,5 minuty a zatížitelný je po cca 15 minutách.

Izolační nátěry, stěrkové hmoty – např.: Základní nátěr živičný LF 400 – základní nátěr na bázi živičné emulze, neobsahuje rozpouštědla.

Impregnace, uzavírací nátěry, lité podlahy – např.: Epoxidová impregnace EP 1 – dvousložková bezbarvá ředidlová pryskyřice s hloubkovým účinkem. Slouží k impregnaci a uzavření povrchu cementem pojených podkladů.

Program suchá stěna – např.: Suchá stěna – set IS 48 – set výrobků, které jsou vhodné pro aplikaci Suché stěny – injektáže IM 55.

Průmyslové podlahy – např.: Ocelová vlákna MFT – vlákna z vysokopevnostního válcovaného a tvarově upraveného ocelového drátu s koncovými háčky.

Těsnění spár – např.: Spárovací hmota PU 15 – jednosložková a trvale pružná těsnící hmota na PU bázi. Použitelné na všechny stavební utěsňovací práce, hlavně na namáhané dilatační spáry.

Nepodceňujte výběr kvalitní stavební chemie!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.