Výkup nemovitosti jako prospěšná služba

Máte ve svém držení nějakou nemovitost a v nejlepším případě byste ji prodali? Padá vám na hlavu nebo pro vás symbolizuje břemeno v jiném slova smyslu a už na ni nemáte čas ani energii? Současná situace na trhu bohužel prodejům nemovitostí zrovna nenahrává do karet. Zájem o bytové jednotky nebo rodinné domy příliš není, a to hlavně vlivem postupně začínající recese. Jestliže se však nemovitosti chcete zbavit rychle a snadno, výkup domu, garáže nebo výkup pozemku přichází do hry.

Nečekejte měsíce na prodej nemovitosti

V minulosti se po nových inzerátech na nemovitostních portálech jenom zaprášilo. Nové nabídky byly pryč stejně rychle, jako se umístily na web. V posledních měsících se však situace značně změnila, prakticky se o 180 stupňů otočila.

Prodat nyní nemovitost není tak snadné, jak by člověk očekával. Investorů, respektive zájemců o vlastní nebo investiční bydlení není tolik a už vůbec nejsou zapálení jít do koupi objektu, na který se váže exekuce nebo věcné břemeno. Naštěstí ani takové nemovitosti nemusí zůstat na ocet. Jak již bylo řečeno, výkup je řešení.

Prospěšná služba

V současné době se výkup nemovitostí velmi často prezentuje jako prospěšná služba, která dokáže lidem doslova vytrhnout trn z paty. A něco na tom ostatně bude. Vždyť celý výkup je otázkou několika dní, nikoliv týdnů, a to se musí nechat. Díky tomu není třeba mít obavy, vše jde velmi hladce a peníze člověk obdrží do několika dnů na ruku (obvykle do osmačtyřiceti hodin).

Problémem nejsou ani exekuce, ani věcná břemena, ani nic podobného. Dokonce se společnosti nemovitosti vykupující nebojí ani odkupu podílů.

Jediným zádrhelem či probléme na celé věci je fakt, že nikdy vám nebude na ruku předána celá kupní částka, za kterou nemovitost prodáváte. Obvykle obdržíte osmdesát, devadesát procent, ovšem s takovou rychlostí, že vás to ani nebude mrzet.

Publikováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Ema Foldyšová