Domů » Kvalitní žaluzie a rolety
Nezařazené

Kvalitní žaluzie a rolety

Žádný objekt sloužící k obývání nebo pracovní činnosti se neobejde bez zásadního prosvětlovacího prvku, a to okna. Rozložení oken dané stavby je již předurčeno stavebním projektem. Záleží jenom na zhotoviteli stavby nebo požadavku či přání budoucího majitele nemovitosti jakou výplní zacelí připravené stavební otvory. Okna jsou tvořena skleněnými výplněmi, které často obepínájí dřevěné, plastové nebo hliníkové rámy. Na našem trhu jsou nejčastěji nabízena okna s jednoduchým nebo dvojitým zasklením. Již v historii byly součástí oken stínící a zároveň bezpečnostní komponenty ve formě dřevěných okenic, jež mnohdy působily velmi efektním dojmem. V dnešní době je na okno pohlíženo jako na prvek dekorativní (v interiéru zútulněno záclonami a závěsy) a zároveň bezpečnostní ve spojení s ochranným příslušenstvím (např. bezpečnostní mříže, markýzy, ale i žaluzie, rolety a sítě proti hmyzu).

Stažené žaluzie a rolety nám zaručují soukromí, redukci úniku tepla z interiéru do exteriéru a poskytují nám ochranu před vloupáním do soukromého nebo firemního objektu, přírodními vlivy a živly jakými jsou hluk, sluneční záření, déšť, vítr, kroupy, sníh apod. a v neposlední řadě před obtěžujícím hmyzem za spoluúčasti aplikované sítě proti hmyzu.

Žaluzie se dělí na horizontální (meziokenní, interiérové, interiérové s čelním vývodem, na plastová okna a eurookna – s řetízkem, tyčkou, provázkem a předokenní), vertikální (látkové, plastové, dřevěné), domykavé a nedomykavé. Výrobním materiálem žaluzií je látka, kov, dřevo, bambus aj.

Rolety se dělí na předokenní a interiérové. Předokenní rolety se vyrábí především z hliníku, jež je trvanlivým, odolným a bezúdržbovým materiálem. Interiérové rolety se vyrábí z textilu.

Žaluzie a rolety jsou dostupné v mnoha typech, barevného provedení, designu, výrobního materiálu a je jenom na nás jaký námi zvolený výrobek dokonale dotvoří vzhled daného interiéru nebo exteriéru.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.