Tipy a rady

Pět rad pro elegantní bydlení

Plánujete rekonstrukci nebo chcete své bydlení pouze vylepšit? Inspirujte se tipy, které vytvoření z vašeho bydlení elegantní a komfortní místo, kam se budete rádi vracet. Ohromte i své blízké tím, jak málo stačí k tomu, aby vaše bydlení vypadalo přepychově a luxusně.

1) Elegantní prvky v bydlení

Mezi elegantní prvky v bydlení patří vybavení, nábytek a dekorace, které se velmi dobře kombinují. Zapomeňte na syté a divoké barvy, třpytky a flitry. Snažte se držet při zemi a raději se inspirujte přírodou. U elegantního bydlení zapomeňte také na kombinaci více materiálů a stylů. Držte se jednoduchosti, čistých linií a vyvolání dojmu čistého a otevřeného prostoru.

2) Vhodné barvy

Elegantní bydlení může být také o kontrastu bílé a černé barvy. Pokud zvolíte například tmavou podlahu z vinylových dílců, která je skvělou volbou, téměř do každé místnosti, tak vyberte světlý nábytek. Stejně to bude fungovat i naopak.

V dětském pokoji naplánujte světlou pvc podlahu a tmavší nábytek, na kterém nebudou vidět otisky a děti jej tak rychle nezničí. Mezi další elegantní barvy patří přírodní odstíny, hnědé, béžové, ale také zelené. Pro doladění jednotlivých místností se nebojte vybrat dekorace i v matných odstínech zlaté nebo stříbrné barvy.

3) Výběr správné podlahy

Možná se ptáte, proč je výběr podlahy důležitý. Zamyslete se však nad tím, že podlaha zabírá velké místo v místnosti a je na první pohled vidět. Podlaha by navíc měla vydržet, lehce se udržovat a přinášet vám do bydlení pohodlí. Vyberte si vinylovou podlahu s příjemným hřejivým dotekem i na bosých nohou.

4) Střídmé dekorace

S dekoracemi to nepřehánějte a vyhněte se kýči. Raději mějte bydlení zařízeno střídměji. Elegantní dekorací mohou být fotografie v rámech, svíčky, případně živé květiny. Nebojte se celoročně používat i ozdobná světýlka nebo originální lampy, které vašemu bydlení dodají šmrnc a nádech tajemna.

5) Elegantně i útulně

V každém případě by i elegantní bydlení mělo působit útulně. Není nic horšího než kdyby k vám přišla návštěva a ani nevěděla, zda se může posadit a cítila se jako v čistém a nemocničním prostředí. Útulnost podpoříte polštářky, přehozy, případně závěsy. Vše ale slaďte do jednoho odstínu a nepřehánějte to s množství a barevnými kombinacemi.

Reklama

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.