Pět rad pro elegantní bydlení

Plánujete rekonstrukci nebo chcete své bydlení pouze vylepšit? Inspirujte se tipy, které vytvoření z vašeho bydlení elegantní a komfortní místo, kam se budete rádi vracet. Ohromte i své blízké tím, jak málo stačí k tomu, aby vaše bydlení vypadalo přepychově a luxusně.

1) Elegantní prvky v bydlení

Mezi elegantní prvky v bydlení patří vybavení, nábytek a dekorace, které se velmi dobře kombinují. Zapomeňte na syté a divoké barvy, třpytky a flitry. Snažte se držet při zemi a raději se inspirujte přírodou. U elegantního bydlení zapomeňte také na kombinaci více materiálů a stylů. Držte se jednoduchosti, čistých linií a vyvolání dojmu čistého a otevřeného prostoru.

2) Vhodné barvy

Elegantní bydlení může být také o kontrastu bílé a černé barvy. Pokud zvolíte například tmavou podlahu z vinylových dílců, která je skvělou volbou, téměř do každé místnosti, tak vyberte světlý nábytek. Stejně to bude fungovat i naopak. V dětském pokoji naplánujte světlou pvc podlahu a tmavší nábytek, na kterém nebudou vidět otisky a děti jej tak rychle nezničí. Mezi další elegantní barvy patří přírodní odstíny, hnědé, béžové, ale také zelené. Pro doladění jednotlivých místností se nebojte vybrat dekorace i v matných odstínech zlaté nebo stříbrné barvy.

3) Výběr správné podlahy

Možná se ptáte, proč je výběr podlahy důležitý. Zamyslete se však nad tím, že podlaha zabírá velké místo v místnosti a je na první pohled vidět. Podlaha by navíc měla vydržet, lehce se udržovat a přinášet vám do bydlení pohodlí. Vyberte si vinylovou podlahu s příjemným hřejivým dotekem i na bosých nohou.

4) Střídmé dekorace

S dekoracemi to nepřehánějte a vyhněte se kýči. Raději mějte bydlení zařízeno střídměji. Elegantní dekorací mohou být fotografie v rámech, svíčky, případně živé květiny. Nebojte se celoročně používat i ozdobná světýlka nebo originální lampy, které vašemu bydlení dodají šmrnc a nádech tajemna.

5) Elegantně i útulně

V každém případě by i elegantní bydlení mělo působit útulně. Není nic horšího než kdyby k vám přišla návštěva a ani nevěděla, zda se může posadit a cítila se jako v čistém a nemocničním prostředí. Útulnost podpoříte polštářky, přehozy, případně závěsy. Vše ale slaďte do jednoho odstínu a nepřehánějte to s množství a barevnými kombinacemi.

Publikováno: 25. 01. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Foldyšová