Domů » Rekuperace udržuje vaši domácnost zdravější a šetří vaši peněženku
Energie

Rekuperace udržuje vaši domácnost zdravější a šetří vaši peněženku

Stále více domácností využívá kompletní izolace. Tím se ale zabraňuje přirozenému větrání a dýchání domu. S tímto problémem pomůže rekuperace, se kterou navíc ušetříte i náklady spojené s vytápěním domácnosti. Pravidelná výměna vzduchu také prospívá lidem s dýchacími potížemi. Dalo by se říct, že rekuperace má hromadu pro. K nim lze přidat také fakt, že se jedná o státem dotované úsporné opatření.

Rekuperace spočívá ve výměně tepla mezi odváděným vzduchem a přiváděným vzduchem. Příchozí vzduch se nasává ze vzdáleného místa z potrubí v podzemí. Díky tomu má teplotu o něco menší než vzduch v okolí. V rekuperační jednotce se následně ohřeje na teplotu vzduchu v domácnosti a prostřednictvím vzduchotechniky rozvede po domácnosti.

Ušetříte náklady na vytápění

Hlavní výhoda rekuperace spočívá v ušetření nákladů na vytápění. V zimě z domu zbytečně neutíká teplo a v létě ušetříte za klimatizaci. Přiváděný vzduch příjemně chladí. Některé studie uvádějí, že při správném zateplení domu ušetříte až 80 % tepla a 30 % nákladů na vytápění.

Ekonomické výhody ale nejsou jediné přednosti rekuperace domácnosti. Díky neustále přívodu vzduchu a filtrům v rekuperační jednotce neustále dýcháte čerstvý vzduchu. Prachové filtry navíc zabraňují vniknutí prachových částic a alergenů. Rekuperační jednotky tak ocení především alergici a astmatici.

Zdravější bydlení s rekuperací

Rekuperační jednotka také udržuje ideální vlhkost ve vaší domácnosti. Díky tomu zabraňuje vzniku plísní a bakterií. Zároveň ale nevysouší vzduch až na nepříjemnou úroveň. Ideální vlhkost potěší především astmatiky a lidi s dýchacími problémy.

Kvalitní rozvod vzduchu využijete nejen při vytápění. V létě rekuperace přivádí chladný vzduch ze země, který nadále již neotepluje. Do jisté míry tak funguje jako klimatizace a udržuje ve vašem domě příjemný chlad.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.