Energie

Rekuperace udržuje vaši domácnost zdravější a šetří vaši peněženku

Stále více domácností využívá kompletní izolace. Tím se ale zabraňuje přirozenému větrání a dýchání domu. S tímto problémem pomůže rekuperace, se kterou navíc ušetříte i náklady spojené s vytápěním domácnosti. Pravidelná výměna vzduchu také prospívá lidem s dýchacími potížemi. Dalo by se říct, že rekuperace má hromadu pro. K nim lze přidat také fakt, že se jedná o státem dotované úsporné opatření.

Rekuperace spočívá ve výměně tepla mezi odváděným vzduchem a přiváděným vzduchem. Příchozí vzduch se nasává ze vzdáleného místa z potrubí v podzemí. Díky tomu má teplotu o něco menší než vzduch v okolí. V rekuperační jednotce se následně ohřeje na teplotu vzduchu v domácnosti a prostřednictvím vzduchotechniky rozvede po domácnosti.

Ušetříte náklady na vytápění

Hlavní výhoda rekuperace spočívá v ušetření nákladů na vytápění. V zimě z domu zbytečně neutíká teplo a v létě ušetříte za klimatizaci. Přiváděný vzduch příjemně chladí. Některé studie uvádějí, že při správném zateplení domu ušetříte až 80 % tepla a 30 % nákladů na vytápění.

Ekonomické výhody ale nejsou jediné přednosti rekuperace domácnosti. Díky neustále přívodu vzduchu a filtrům v rekuperační jednotce neustále dýcháte čerstvý vzduchu. Prachové filtry navíc zabraňují vniknutí prachových částic a alergenů. Rekuperační jednotky tak ocení především alergici a astmatici.

Zdravější bydlení s rekuperací

Rekuperační jednotka také udržuje ideální vlhkost ve vaší domácnosti. Díky tomu zabraňuje vzniku plísní a bakterií. Zároveň ale nevysouší vzduch až na nepříjemnou úroveň. Ideální vlhkost potěší především astmatiky a lidi s dýchacími problémy.

Kvalitní rozvod vzduchu využijete nejen při vytápění. V létě rekuperace přivádí chladný vzduch ze země, který nadále již neotepluje. Do jisté míry tak funguje jako klimatizace a udržuje ve vašem domě příjemný chlad.

Reklama

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.