Domů » Dřevěná fasáda
Nezařazené

Dřevěná fasáda

Dřevěné fasády jdou opět do módy. Možnosti dřevěných fasád jsou stovky. Stačí zvolit tu správnou a vhodnou dřevinu, barevný odstín, profil a pak to krásně a elegantně sladit, aby se vám to líbilo. Dřevěné fasády jsou opravdovým hitem posledních let.

Fasády dřevostaveb nám opravdu skýtají různé a nevídané možnosti. Vyjma masivních srubů, kde je fasáda domu jednoznačně předurčena, můžeme u ostatních dřevostaveb volil z několika různých variant.

Pokud se rozhodnete, že použijete borovici nebo smrk, je nutné počítat a kalkulovat s obnovou povrchové úpravy v cyklech tří až pěti let. Jsou ovšem dřeviny, které nevyžadují žádnou povrchovou úpravu. Z našich dřevin je to modřín. Modřín má vysokou odolnost a životnost. Fasády z modřínu vám bez problémů vydrží desítky let. Ze zahraničních a cizokrajných dřev je pro fasádní obklad především vhodný červený i bílý cedr a některé tropické dřeviny.

Dřevěné fasády je potřeba navrhovat tak, aby byly odvětrávané, to znamená, že mezi fasádou a vlastním domem je větraná mezera, ideálně ještě napojená na odvětrání střechy. Kolem vašeho domu tak stále proudí a cirkuluje vzduch, což je žádoucí efekt pro ochranu vlastní konstrukce.

Výhodou dřevěných fasád je jejich tepelná izolace. V létě váš dům krásně a příjemně ochlazuje, v zimě vám pro změnu v takovém domě nebude příliš velká zima. Rovněž vzhledově vypadá dřevěná fasáda krásně a stylově. Zvláště pokud máte dům postavený v horách, zapadá dům s dřevěnou fasádou přirozeně do scenérie přírody. Dřevěné fasády jsou prostě krásné a navíc se vám jistě budou hodit k dřevěné terase nebo balkónu. Nadto lze dřevo kombinovat s jinými stavebními materiály, například s cihlou nebo plechem. Záleží pouze a jedině na vás, která kombinace vás osloví a zaujme. Dřevěná fasáda vás však určitě nezklame.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.