Domů » Dřevěná fasáda
Nezařazené

Dřevěná fasáda

Dřevěné fasády jdou opět do módy. Možnosti dřevěných fasád jsou stovky. Stačí zvolit tu správnou a vhodnou dřevinu, barevný odstín, profil a pak to krásně a elegantně sladit, aby se vám to líbilo. Dřevěné fasády jsou opravdovým hitem posledních let.

Fasády dřevostaveb nám opravdu skýtají různé a nevídané možnosti. Vyjma masivních srubů, kde je fasáda domu jednoznačně předurčena, můžeme u ostatních dřevostaveb volil z několika různých variant.

Pokud se rozhodnete, že použijete borovici nebo smrk, je nutné počítat a kalkulovat s obnovou povrchové úpravy v cyklech tří až pěti let. Jsou ovšem dřeviny, které nevyžadují žádnou povrchovou úpravu. Z našich dřevin je to modřín. Modřín má vysokou odolnost a životnost. Fasády z modřínu vám bez problémů vydrží desítky let. Ze zahraničních a cizokrajných dřev je pro fasádní obklad především vhodný červený i bílý cedr a některé tropické dřeviny.

Dřevěné fasády je potřeba navrhovat tak, aby byly odvětrávané, to znamená, že mezi fasádou a vlastním domem je větraná mezera, ideálně ještě napojená na odvětrání střechy. Kolem vašeho domu tak stále proudí a cirkuluje vzduch, což je žádoucí efekt pro ochranu vlastní konstrukce.

Výhodou dřevěných fasád je jejich tepelná izolace. V létě váš dům krásně a příjemně ochlazuje, v zimě vám pro změnu v takovém domě nebude příliš velká zima. Rovněž vzhledově vypadá dřevěná fasáda krásně a stylově. Zvláště pokud máte dům postavený v horách, zapadá dům s dřevěnou fasádou přirozeně do scenérie přírody. Dřevěné fasády jsou prostě krásné a navíc se vám jistě budou hodit k dřevěné terase nebo balkónu. Nadto lze dřevo kombinovat s jinými stavebními materiály, například s cihlou nebo plechem. Záleží pouze a jedině na vás, která kombinace vás osloví a zaujme. Dřevěná fasáda vás však určitě nezklame.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.