Domů » Hliníkové schůdky, hliníkové žebříky, hliníkové lešení
Nezařazené

Hliníkové schůdky, hliníkové žebříky, hliníkové lešení

V domácnosti, ve firmě, na zahradě, v dílně, ve skladu a na stavbě se neobejdeme bez pracovních pomůcek jako jsou ocelové nebo hliníkové schůdky, ocelové, plastové nebo hliníkové žebříky a ocelové nebo hliníkové lešení. Na trhu je mnoho výrobců schůdků, žebříků a lešení různých značek, materiálu, barev, rozměrů, délky, možnosti zatížení a počtu příček. Nejčastěji se setkáváme s hliníkovým a ocelovým provedením těchto pracovních pomůcek, ale žebříky mohou být i plastové a dřevěné a lešení dokonce bambusové.

Schůdky – se dělí na jednostranné a dvoustranné. Jednostranné schůdky se vyrábějí z hliníku nebo oceli a mají široké spektrum využití. Dle potřeby si můžeme vybrat schůdky o 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 nebo 10 stupních s bezpečnostním madlem nebo bez, ergonomicky tvarovanou opěrou nebo bez, širokými ocelovými nebo hliníkovými nášlapnými plochami s protiskluzovými rohožemi a patkami z umělé hmoty odolnými proti skluzu. Setkat se můžeme i s variantou profi se zábradlím a kolečky. Dvoustranné schůdky či štafle se vyrábějí z hliníku, oceli a ze dřeva a mají také široké spektrum využití. Štafle se skládají ze dvou samostatných žebříků v horní části spojené pohyblivým kloubem a ve spodní části spojené upevňovacími pásy pro dostatečnou stabilitu. Schůdky a štafle využijeme při výměně žárovek, sundávání a přidělávání záclon a závěsů, odběru a vracení určitých věcí z horních poliček vysokých skříní, malování pokojů, česání ovoce apod. a nehodí se do terénu s nerovným povrchem. Mezi schůdky řadíme hliníkové nebo ocelové skládací, bezpečnostní sklápěcí či pojízdné schůdky, hliníkové pracovní podesty, hliníkové sklopné pracovní podesty, štafle apod.

Žebříky – jsou pracovní pomůcky, díky kterým lze překonat prudký výškový rozdíl. Žebříky se vyrábějí z oceli, z hliníku nebo ze dřeva a mají široké spektrum využití. Žebříky se využívají při česání ovoce, opravách střech, požárech apod. a hodí se i do terénu s nerovným povrchem. Žebříky se dělí na opěrné (jednodílný opěrný žebřík, dvoudílný výsuvný žebřík – setkat se můžeme i s variantou profi s lanem) , stupňové stojací (plastový stojací žebřík s bezpečnostním můstkem, víceúčelový 2-dílný, 3-dílný a 4-dílný žebřík) a plošinové (skládací plošinový žebřík pojízdný, pojízdný jednostranný podestový žebřík).

Lešení – dočasná stavební konstrukce zřizujíc se při stavbách a opravách rodinných domů nebo jiných objektů. Lešení musí být bezpečně postaveno a splňovat dostatečnou hmotnost, aby neohrozilo osoby na lešení pracující, ale ani osoby kolem lešení procházející. Lešení se vyrábí z oceli, hliníku, dřeva a v některých asijských zemích dokonce z bambusu. Nejpoužívanějšími lešeními jsou nepohyblivá ocelová nebo hliníková lešení, pojízdná ocelová nebo hliníková lešení a pohyblivé pracovní plošiny (závěsná lešení).

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.