Nezařazené

Hliníkové schůdky, hliníkové žebříky, hliníkové lešení

V domácnosti, ve firmě, na zahradě, v dílně, ve skladu a na stavbě se neobejdeme bez pracovních pomůcek jako jsou ocelové nebo hliníkové schůdky, ocelové, plastové nebo hliníkové žebříky a ocelové nebo hliníkové lešení. Na trhu je mnoho výrobců schůdků, žebříků a lešení různých značek, materiálu, barev, rozměrů, délky, možnosti zatížení a počtu příček. Nejčastěji se setkáváme s hliníkovým a ocelovým provedením těchto pracovních pomůcek, ale žebříky mohou být i plastové a dřevěné a lešení dokonce bambusové.

Schůdky – se dělí na jednostranné a dvoustranné. Jednostranné schůdky se vyrábějí z hliníku nebo oceli a mají široké spektrum využití. Dle potřeby si můžeme vybrat schůdky o 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 nebo 10 stupních s bezpečnostním madlem nebo bez, ergonomicky tvarovanou opěrou nebo bez, širokými ocelovými nebo hliníkovými nášlapnými plochami s protiskluzovými rohožemi a patkami z umělé hmoty odolnými proti skluzu. Setkat se můžeme i s variantou profi se zábradlím a kolečky. Dvoustranné schůdky či štafle se vyrábějí z hliníku, oceli a ze dřeva a mají také široké spektrum využití. Štafle se skládají ze dvou samostatných žebříků v horní části spojené pohyblivým kloubem a ve spodní části spojené upevňovacími pásy pro dostatečnou stabilitu. Schůdky a štafle využijeme při výměně žárovek, sundávání a přidělávání záclon a závěsů, odběru a vracení určitých věcí z horních poliček vysokých skříní, malování pokojů, česání ovoce apod. a nehodí se do terénu s nerovným povrchem. Mezi schůdky řadíme hliníkové nebo ocelové skládací, bezpečnostní sklápěcí či pojízdné schůdky, hliníkové pracovní podesty, hliníkové sklopné pracovní podesty, štafle apod.

Žebříky – jsou pracovní pomůcky, díky kterým lze překonat prudký výškový rozdíl. Žebříky se vyrábějí z oceli, z hliníku nebo ze dřeva a mají široké spektrum využití. Žebříky se využívají při česání ovoce, opravách střech, požárech apod. a hodí se i do terénu s nerovným povrchem. Žebříky se dělí na opěrné (jednodílný opěrný žebřík, dvoudílný výsuvný žebřík – setkat se můžeme i s variantou profi s lanem) , stupňové stojací (plastový stojací žebřík s bezpečnostním můstkem, víceúčelový 2-dílný, 3-dílný a 4-dílný žebřík) a plošinové (skládací plošinový žebřík pojízdný, pojízdný jednostranný podestový žebřík).

Lešení – dočasná stavební konstrukce zřizujíc se při stavbách a opravách rodinných domů nebo jiných objektů. Lešení musí být bezpečně postaveno a splňovat dostatečnou hmotnost, aby neohrozilo osoby na lešení pracující, ale ani osoby kolem lešení procházející. Lešení se vyrábí z oceli, hliníku, dřeva a v některých asijských zemích dokonce z bambusu. Nejpoužívanějšími lešeními jsou nepohyblivá ocelová nebo hliníková lešení, pojízdná ocelová nebo hliníková lešení a pohyblivé pracovní plošiny (závěsná lešení).

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP staví moderní byty v Praze. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Pro stavebníky

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.