Domů » Výborná technická úroveň nové galvanovny
Tipy a rady

Výborná technická úroveň nové galvanovny

Atomy - chemiePrvní brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s. představuje moderní a prosperující firmu s divizním uspořádáním, jejíž aktivity jsou zaměřeny na služby a výrobky, které mají dobrou technickou úroveň a vynikají jednoduchostí konstrukce, nenáročností na obsluhu a údržbu spojenou s vysokou spolehlivostí. Byla založena v roce 1991, ale začátky tradice První brněnské strojírny jsou datovány do roku 1950 a její historické kořeny sahají až do roku 1814.

Zaměřuje se na tyto tržní segmenty: letecká technika (pohonné jednotky, převodovky pro letecké motory, pomocné energetické jednotky, klimatizační systémy letadel, kryogenní technika, kogenerační a pozemní zdroje energie), přesně lité odlitky (slévárna pro automobilový, energetický, letecký sklářský průmysl a zdravotnictví), ekologická zařízení (dekantační odstředivky), výroba forem pro přesné lití, výroba přípravků a speciálního nářadí, obrábění, sestavy, součásti a galvanické povrchové úpravy.

Středisko galvanovna – divize Centrum a a Galvanovna První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s.

Divize galvanovna představuje moderní a prosperující středisko firmy, jejíž aktivity jsou zaměřeny na povrchové úpravy a služby s tím spojené převážně pro letecký, zbrojní a energetický průmysl. Provoz galvanovny byl zahájen v roce 1979.

Divize galvanovna provádí tyto povrchové úpravy: eloxování hliníku a jeho slitin, niklování a cínování,, zinkování v alkalické bezkyanidové lázni, zinkování v kyselé zinkovací lázni, manganaté fosfátování a černění.

Povrchová úprava eloxováním hliníku se vyznačuje výbornou korozní odolností, tvrdostí a odolností proti otěru.

Povrchová úprava galvanickým niklováním se vyznačuje vysokým leskem, velkou tvrdostí, korozní odolností a otěruvzdorností.

Povrchová úprava chemickým cínováním se vyznačuje hygienickou nezávadností a odolností proti korozi vodou.

Povrchová úprava galvanickým zinkováním se vyznačuje výbornou korozní ochranou.

Manganatým fosfátováním vzniká fosfátová vrstva, jež s impregnací vrstvy vhodným konzervačním přípravkem slouží jako povrchová ochrana dílců před korozí.

Černění s vrstvou konzervačního prostředku se používá jako dekorační povrchová úprava např. na loveckých zbraních, optických součástkách apod.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.