Kvalitní bazénová plachta

Když si představíme nádherné slunečné a teplé počasí, jistě se nám také vybaví vodní radovánky v zahradním bazénu. Tady ovšem může nastat otázka, jak si správně bazén užít, aniž bychom se stále museli starat o čistotu vody nebo o její ohřev. Odpověď je velmi jednoduchá. Tady pomůže správný ochranný kryt. Jaký, si řekneme v následujícím článku.

Bazénová plachta versus pevný kryt

Určitě jsme všichni zaznamenali, že venkovní bazény jsou dobře chráněny pevným krytem, který může být například z polykarbonátu a také může být i pojezdový pro lepší manipulaci. Takový kryt má jistě své výhody, ale musíme si také uvědomit, že i jeho konstrukce bývá ocelová a tudíž i dost těžká. Navíc manipulace také nemusí být zrovna to pravé ořechové. Východiskem z takové situace může být ochranná bazénová plachta, která má jistě své výhody. Investory jistě potěší fakt, že plachta je mnohem levnější než pevný kryt a manipulace s ní je také daleko jednodušší. Pokud chceme bazén zakrýt před nepříznivým počasím, jednoduše ji napneme přes celý bazén a stejně tak jednoduché je i její smotání. K tomu všemu nám může posloužit speciální naviják, který ulehčí navíjení plachty. Lze jej pořídit na ruční pohon, ale můžeme mít také trochu komfortu a pořídit si naviják na elektřinu. Určitě také záleží na velikosti bazénu.

Solární, krycí, zimní. Jakou si vybereme?

I sortiment plachet má co nabídnout. Ochranná plachta na bazén chrání vodu před pádem různých nečistot, které se mohou do bazénu dostat z okolí. jde zejména o listí, hmyz, jehličí, ale i větve nebo hračky malých dětí. V tomto případě tedy máme ušetřenou každodenní práci s čištěním vodní hladiny. Další možností je plachta zimní. Ta chrání bazén před sněhovou nadílkou a zejména před třeskutým mrazem. Plachta je tomu také přizpůsobena. Je pevnější a odolnější, může mít i ocelová lanka na zpevnění a je velice odolná vůči nízkým teplotám. Další možností, jako chránit bazénovou vodu je plachta solární. Tady můžeme mít prakticky dva v jednom. Prvotní je ochrana před nečistotami a to druhé je solární ohřev vody. Je zde využito výhradně přírodního zdroje, což jsou sluneční paprsky. Nemůžeme ovšem čekat, že se nám voda ohřeje na 5 stupňů Celsia. Ohřev je pozvolný a čím delší dob je voda zakryta, tím vyšší bude teplota vody. Je třeba také zmínit, že bez ochranného krytu se většina vody, dezinfekčních prostředků a tepla rychleji odpařuje. Každá taková plachta je vybavena také doplňujícím příslušenstvím, jako je například již výš zmíněný naviják pro snadnější smotání plachty, dále pak jsou to různě veliká odtoková sítka, napínací gumy a kotvící kolíky pro bezpečné uchycení plachty.

Plachta na míru

V současné době se stále častěji setkáváme s tím, že bazén má atypický tvar. Dávno již odzvonilo klasickým oválům nebo obdélníkům, které byly skoro ve všech zahradách. Atypický tvar bazénu ale není překážkou pro odbornou firmu, která se výrobou plachet zabývá. technik takové firmy nejprve přijde k nám domů a bazén si řádně změří a také načrtne jeho tvar pro představu. V nabídkách těchto firem také bývá i barevné provedení plachet, které mohou být dokonce potištěny kvalitním potiskem. Materiálové složení je různorodé, ale vždy jde o pevnou a kvalitní plachtu, která splňuje svůj účel. Co se týká údržby plachet, tak tady můžeme použít zahradní hadici nebo vysokotlakou myčku a proudem vody nečistoty odstraníme. Plachtu musíme pak ale nechat dobře vyschnout a uložíme ji na suchém dobře větratelném místě. V blízké budoucnosti se ochranný kryt v podobě třeba plachty, stane nepostradatelným vybavením pro všechny typy bazénů.

Publikováno: 17. 02. 2019

Kategorie: Zahrada

Autor: Ema Foldyšová