Domů » Moderní architektura
Nezařazené

Moderní architektura

Všechny věci se vyvíjejí a mění, to se také týká architektury. Architektura je dynamická a neustále jde vpřed.

Pro současnou moderní architekturu je typické používaní nových hmot a stavebních materiálů. Jedná se především o plasty a lehké kovy. Užití těchto nových hmot a stavebních materiálů pochopitelně rozšiřuje konstrukční možnosti při překlenování stále větších rozponů a stavění do stále větších výšek. Typická je v tomto směru architektura hi-tech, která staví svůj výsledný efekt na technických rekordech. Nové budovy bank, administrativních a obchodních center jsou toho názorným dokladem.

V nejnovější době se moderní architektura snaží využívat stavební materiály a techniky, které jsou ekologicky nezávadné a šetrné k životnímu prostředí. Rovněž se bere velký zřetel na energetickou náročnost celé stavby. V neposlední řadě se také myslí na materiály, která se dají recyklovat.

Z jakého materiálu se dnes především staví? Mezi nejrozšířenější a nejpopulárnější zůstávají pálené materiály. Jsou to moderní typy vylehčených tepelně nebo zvukově izolačních tvárnic z pálené hlíny. Dále se používají pórobetonové tvárnice, které se vyrábějí z křemičitého písku, cementu, vápna, vody a hliníkového prášku. Výhodou pórobetonu je jeho nízká objemová hmotnost. Tahle nízká objemová hmotnost totiž umožňuje používat tvárnice velkých rozměrů s minimální množstvím tmelů, což velmi podstatným způsobem zrychluje postup výstavby celé budovy. Do módy se znovu také vracejí dřevostavby či srubové stavby z masivních dřevěných trámů. Ovšem velkým hitem posledních let je výstavba z broušených cihel Porotherm Profi.

Jak je zřejmé, moderní architektura neustále hledá nové a nové stavební materiály, které budou lepší a kvalitnější pro naše soukromé domy i veřejné budovy.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.