Domů » Domy s plochou střechou
Nezařazené

Domy s plochou střechou

Dříve domů s plochou střechou moc nebylo, vyjma panelákových a výškových domů. V současné moderní architektuře je však plochá střecha jedním z nejcharakterističtějších prvků.

Ploché střechy nejsou samozřejmě výmyslem současných architektů, ty se používaly již od nepaměti. Ploché střechy najdeme především v zemích, kde není příliš hodně srážek, ať už dešťových nebo sněhových. Jsou to tedy především středomořské země a země Předního východu.

Ploché střechy si však našly cestu i do střední a východní Evropy.

Zkusme si nyní popsat výhody i nevýhody plochých střech. Nespornou výhodou plochých střech jsou nižší pořizovací náklady a jednodušší stavební provedení. Zní to logicky, neboť při stavbě ploché střechy není zapotřebí konstruovat krov. Ploché střechy jsou taktéž velice snadno přístupné při stavbě a případných opravách v budoucnu.

Plochou střechu si dnes můžete vyprojektovat tak, že střechu nad svým obydlím můžete klidně využívat jako terasu, zahradu nebo dokonce jako parkoviště.

Značnou nevýhodou plochých střech je určitá náročnost na dostatečné kvalitě provedení. Některé zkušenosti z minulosti ukázaly, že stačí sebemenší drobná závada a chyba, která může následně způsobit prosakování vody do domu. Ploché střechy vyžadují také naší stálou pozornost a péči. Plochá střecha, která není udržovaná, rychleji stárne a chátrá. Ploché střechy jsou rovněž nevhodné do horských oblastí i do oblastí, kde je dlouhá a vleklá zima. U plochých střech taktéž odpadá možnost přidat do svého domu podkroví a tak svůj dům rozšířit o další pokoje pro hosty nebo pro děti.

Jak je z několika vět patrné, každý typ střechy má své pro a proti. Záleží pouze na vašem architektonickém cítění a prostém selském rozumu, kterou střechu byste pro váš nový rodinný dům zvolili.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.