Domů » Půl milionu od státu na nový dům: Jak získat dotace?
Finance

Půl milionu od státu na nový dům: Jak získat dotace?

Vlastní bydlení si přeje každý z nás. Stát nyní přispívá částkou až půl milionu korun na nové bydlení. Co je potřeba splnit, abyste na dotaci dosáhli?

Nízkoenergetické stavby

Legislativa pro výstavbu nových domů se stále zpřísňuje a nyní je dbáno zejména na to, aby byly nové domy co nejméně energeticky náročné. Nízkoenergetické domy jsou dnes nejvíce podporovaným typem staveb. Pokud si budete přát dřevostavby, nebo klasické cihlové stavby, můžete si přijít na slušný příspěvek od státu. Pět set tisíc korun pro každou stavbu. Co je potřeba splnit?

Nová zelená úsporám

Státní dotační program Nová zelená úsporám se snaží o podporu projektů, které mají smysl. Jedná se o projekty, které pomáhají lidem ušetřit za energie v rámci jejich každodenního bydlení. U stávajících staveb se podporuje použití obnovitelných zdrojů energie, zateplení, výměna oken a použití ekologických prvků v domě. A novostavby? Zde je pole působnosti ještě širší.

Kombinace několika dotací najednou? Snadné!

Abyste dosáhli na státní podporu v rámci dotací Nová zelená úsporám, musíte splnit podmínky každého z programů. Ty přitom můžete klidně kombinovat. Celkově si tak můžete přijít až na pět set tisíc korun. Na co vše můžete dotace získat?

Tolik projektů!

Přejete si vlastní sluneční elektrárnu na střeše svého domu? požádejte o dotaci na její zhotovení. Potřebujete systém řízeného větrání s rekuperací tepla? Nezapomeňte si opět požádat o dotaci na tento prvek ve vašem domě. Tepelná čerpadla, zateplení domu, shromažďování dešťové vody. Všechny projekty, které mají za cíl šetřit energie a využívat obnovitelné zdroje, jsou vítány a podporovány.

O příspěvek může žádat majitel budoucího domu, nebo také stavitel. Nemusíte se tedy o nic starat a nechat vyřizování na firmě, která vám bude dům stavět. Budete tak mít jistotu, že dosáhnete na maximální částku u každé z dotací.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.