Domů » Tipy, jak co zaručeně nedělat akumulátoru nejen v aku vrtačce
Tipy a rady

Tipy, jak co zaručeně nedělat akumulátoru nejen v aku vrtačce

Pořídili jste si zbrusu novou aku vrtačku a neradi byste nesprávným zacházením s akumulátorem snížili jeho životnost? Poradíme vám, jak se k baterii rozhodně nechovat. Ale kdyby se vám ji přeci jen podařilo „odvařit“, můžete si kdykoliv objednat novou v e-shopu aku-shop.cz, kde najdete baterie do aku vrtačky Makita a dalších známých značek. Ale teď již slíbené tipy.

Nevybíjejte baterii až do úplného vybití: Hluboké vybití (tzn. když necháte dobíjecí baterii zcela vybít) může trvale poškodit póly a zkrátit životnost baterie. Místo toho akumulátor dobíjejte, jakmile se nářadí začne zpomalovat. Nikdy akumulátor hluboce nevybíjejte, pokud nemáte NiCd akumulátor, který vykazuje sníženou kapacitu v důsledku paměťového efektu.

Nenechávejte akumulátor na nabíječce: Pokud není v návodu k nářadí výslovně uvedeno, že se má akumulátor uložit na nabíječku, nezapomeňte jej po skončení nabíjení vyjmout. Přebíjení může baterii poškodit a zkrátit její životnost a ne všechny nabíječky se automaticky vypínají.

Nepřehřívejte akumulátor: Teplo je pro akumulátory smrtelně nebezpečné a může dokonce způsobit jejich výbuch. Pokud je baterie na dotek horká, nechte ji před nabíjením nebo používáním vychladnout. Dobíjecí baterie neskladujte v horkém autě, na půdě nebo v přehřátém skladu.

Nenamáčejte baterii: Nevystavujte akumulátorové (ani šňůrové) nářadí nebo baterie působení vody. Jakoukoli vlhkost na nářadí nebo baterii okamžitě otřete.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.