Domů » Tipy, jak co zaručeně nedělat akumulátoru nejen v aku vrtačce
Tipy a rady

Tipy, jak co zaručeně nedělat akumulátoru nejen v aku vrtačce

Pořídili jste si zbrusu novou aku vrtačku a neradi byste nesprávným zacházením s akumulátorem snížili jeho životnost? Poradíme vám, jak se k baterii rozhodně nechovat. Ale kdyby se vám ji přeci jen podařilo „odvařit“, můžete si kdykoliv objednat novou v e-shopu aku-shop.cz, kde najdete baterie do aku vrtačky Makita a dalších známých značek. Ale teď již slíbené tipy.

Nevybíjejte baterii až do úplného vybití: Hluboké vybití (tzn. když necháte dobíjecí baterii zcela vybít) může trvale poškodit póly a zkrátit životnost baterie. Místo toho akumulátor dobíjejte, jakmile se nářadí začne zpomalovat. Nikdy akumulátor hluboce nevybíjejte, pokud nemáte NiCd akumulátor, který vykazuje sníženou kapacitu v důsledku paměťového efektu.

Nenechávejte akumulátor na nabíječce: Pokud není v návodu k nářadí výslovně uvedeno, že se má akumulátor uložit na nabíječku, nezapomeňte jej po skončení nabíjení vyjmout. Přebíjení může baterii poškodit a zkrátit její životnost a ne všechny nabíječky se automaticky vypínají.

Nepřehřívejte akumulátor: Teplo je pro akumulátory smrtelně nebezpečné a může dokonce způsobit jejich výbuch. Pokud je baterie na dotek horká, nechte ji před nabíjením nebo používáním vychladnout. Dobíjecí baterie neskladujte v horkém autě, na půdě nebo v přehřátém skladu.

Nenamáčejte baterii: Nevystavujte akumulátorové (ani šňůrové) nářadí nebo baterie působení vody. Jakoukoli vlhkost na nářadí nebo baterii okamžitě otřete.

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.