Domů » Účelovost u stavebního spoření
Nezařazené

Účelovost u stavebního spoření

Stavební spoření je velice jednoduchým způsobem jak v dnešní době spořit peníze na budoucí stavby domů, přestavby domů nebo bytů, úpravy domů a bytů. Možností proč a jak spořit na stavební spoření je jistě spousta a každý si může vymyslet jakým způsobem se dají peníze použít.

Velkou výhodou například u produktu stavebního spoření je velmi vysoký výnos z úroků a státní podpora. V tuto chvíli je to kolem tří a půl procenta, což je v dnešní době číslo opravdu nevídané u jiných spořících produktů například u termínovaných vkladů, spořících účtů a podobně. Další velkou výhodou je státní podpora, která se vypočítává jednou za rok, je tedy jedno jestli jednorázově vložíte 100.000 Kč nebo desetkrát 10.000 Kč státní podporu dostanete vždy. Maximální podpora 3.000 Kč za rok získáte, ale při daleko nižší částce a to 18.000 Kč a opět platí co je popsáno výše.

V dnešní době jsou finance ušetřené na stavebních spořeních opravdu využívány na účely, které byly popsány výše a to je do finanování bydlení. Ne málokdy jsou našetřené úspory použity i na zcela jiné účely většinou například na financování studií pro děti, jako dar do života dětem, či jako rezerva na stáří. Další možností je zajištění úveru pokud není cílová částka dostatečná, díky spoření je vyřízení půjčky o dost jednodušší již z důvodu toho, že po placení stavebního spoření má banka nebo jiná spořící instituce nějaký produkt, ve kterém si dokáží spočítat, že na splátky úvěru máte.

Jedno doporučení na závěr i když je možné založit stavební spoření přes internet nebo telefon, je velmi doporučováno navštívit některého z poradců. Který vám namodeluje spoření přímo pro vaše potřeby. Nezapomínejte i na to, že čím vyšší cílová částka tím je vyšší i měsíční splátka, nicméně je samozřejmě na vás jestli zadáte jednu platbu za rok, nebo každých 14 dní. To opravdu záleží na Vás

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.