Domů » Vhodně zvolená okna mohou sloužit desítky let
Nezařazené

Vhodně zvolená okna mohou sloužit desítky let

Okna jsou bezesporu jednou z nejdůležitějších součástí každého domu či bytu. Umožňují prosvětlit prostory a mít skvělý výhled. Na druhé straně jsou však stěžejní pro izolaci celého obydlí. Nekvalitní či špatně vybraná okna mohou být důvodem zvyšujících se nákladů na vytápění. Na co si tedy před jejich koupí dát pozor?

V současné době je na trhu dostatek firem, které se věnují dodavatelství či montáži oken. Orientovat se v tomto obrovském množství nabídek není snadné. Hledejte tedy reference od lidí, kteří s danou společností mají zkušenosti. Vymezte si čas a pročítejte diskuze, a specializovaná fóra. Z komentářů a názoru lze mnohé vyčíst. I například to, jak se firma staví k případné reklamaci. Po prvotním ověření kvality firmy přichází na řadu právě volba typu okna.

Recyklovanému plastu se vyhněte

Důležitým parametrem kvalitního okna je materiál, z něhož je vyroben. Odborníci varují před šizeným materiálem, který se souhrnně nazývá recyklovaný plast. Vy jako laici ho poznáte tak, že je okno tvořeno ze dvou vrstev, a to z vrchní bílé a spodní tmavě šedé. Žádejte tedy po dodavateli, aby vám ukázal řez oknem. Pokud nebude chtít, tento přístup rozhodně není normální a měli byste být ostražití.

Kvalitní okno popisuje i hloubka profilu, jejíž optimální hodnota je u pětikomorového systému přibližně 70 milimetrů. Dalším ukazatelem, jak bude okno sloužit, je i izolační dvojsklo, jeho šířka a mezery. Tloušťka skla by měl být alespoň 4 milimetry, následovat by měla mezera zhruba 26 milimetrů a poté opět sklo v již zmíněné tloušťce.

Plastová okna mají plno výhod, díky kterým si získaly náklonnost mnohých majitelů staveb. K těm se řadí především snadná údržba, dobré izolační vlastnosti a životnost, která mnohonásobně převyšuje hodnoty u klasických dřevěných oken. Vybírejte okna vždy s rozmyslem a důrazem na jejich kvalitu, byť za cenu vyšších pořizovacích nákladů.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.