Stavba a rekonstrukce

Vinylové podlahy mají zelenou

Obliba vinylových podlah se neustále zvyšuje a to můžeme s klidem říci, že nad takovými podlahami donedávna spousta lidí spíše ohrnovala noc a dával přednost spíše laminátu. Důvodů, proč si pořídit právě vinyl je jistě několik. Vinylové podlahy dostávají prostor ukázat se v plné síle a pomalu ale jistě paradoxně vytlačují konkurenta v podobě laminátové podlahy.

Výhody vinylových podlah

Kromě výborných akustických vlastností a vhodnosti pro podlahové vytápění, jsou vinylové podlahy odolné proti opotřebení, oděru a dokonce i proti vlhkosti. Což je dobrá zpráva zejména pro ty, co chtěli tento typ do koupelny nebo do kuchyně. Tady se potýkáme s vodou skoro denně a nemusíme se bát, že bychom podlahu zničili. Vinyl je také velmi příjemný na dotyk a to také bosou nohou, takže nestudí a je vhodný i pro malé děti. Také cena je velmi příjemná a to v porovnání například z dřevěnou podlahou. Jako další výhodu bychom mohli také zmínit široký výběr sortimentu, barev, dekorů a vzorů, které jistě všechny mile překvapí. Možná je také imitace přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen, mramor, žula, ale také korek anebo dlažba. Nabídka je opravdu široká a vybere se jistě každý. Vinylové dílce mohou mít i zvláštní strukturu, která přímo imituje daný vzor a tím získává na jedinečnosti. Místnost tak je designově opravdu dokonalá a může ladit s naším interiérem.

Jak na pokládku podlahy

Tak v prvé řadě musíme mít dokonale čistý, hladký a hlavně rovný povrch, protože jen tak může být práce kvalitní. V mnohých případech se právě podklad musí dobře vyrovnat a vyčistit, aby vše dopadlo tak jak má. Je to podstatné také pro její životnost, která se zde odhaduje na deset až dvacet let a to je jistě příjemné zjištění.

V zásadě máme dvě možnosti pokládky. Jednou z nich je pokládka vinylu lepením a ta druhá klasickým zaklikávacím způsobem. Lepení vinylu je daleko náročnější a to nejen po pracovní stránce, ale také co se týká časové náročnosti. Je k tomu potřeba speciální lepidlo, které se nanáší celoplošně. Opět zde platí zásad čistého a rovného povrchu a určitě bychom se v tomhle směru měli obrátit na profesionální firmu, která se touto činností zabývá a má takové pokládání podlahy v malíčku. Podlahové vinylové dílce se lepí přímo na betonový podklad, není zde nutná jakákoliv podložka. To vlastně sníží náklady a tím vlastně ušetříme.

Pokládky podlahy zaklikávacím způsobem je jednodušší a zřejmě ho zvládne každý dobrý a zručný kutil. V podstatě jde o podobný způsob pokládky jako je tomu u laminátové plovoucí podlahy. A stejně jako u laminátu je vhodná podložka. Zaklikávací systém tedy usnadňuje celou pokládku podlahy a můžeme také spolehlivě a dobře vyměnit poškozený dílec. Není třeba renovovat podlahu celou.

Údržba vinylové podlahy

Údržba vinylové podlahy je stejně důležitá jako její pokládka. Jde o to, že dobře udržovaná podlaha má pak samozřejmě delší životnost. Údržba vinylových podlah je velmi snadná a jednoduchá, nesmí se používat agresivní čistí prostředky. Některé čistící prostředky ale obsahují i látky, které mohou dobře povrch vinylu ochránit před poškozením. Zároveň také tyto prostředky zlepšují otěruvzdornost, zlepšují optiku celé krytiny, což zvyšuje jejich životnost, která se odhaduje až na dvacet let a to je jistě příjemné zjištění.

Reklama

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.