Vybíráte obraz? Přečtěte si, na co se zaměřit

Nechcete mít ve vašem domě nebo ve vašem bytě jenom prázdné stěny? Potom na ně umístěte zajímavý obraz. Sortiment je na trhu celkem bohatý a vy jako kupující máte několik možností, kde ho pořídit. Nabízejí se třeba:
  • galerie,
  • obchody s nábytkem,
  • internetové obchody.
Poslední možnost pro svou jednoduchost a pohodlnost doporučujeme. A jak vybrat ten pravý? To vám dokážeme poradit.

Důležitá je jeho velikost

Ta se odvíjí hlavně od toho, kam ho budete chtít umístit. Pokud jenom ne menší volný prostor, hodí se provedení s decentními rozměry. Pokud například na volnou stěnu v obývacím pokoji, třeba za vaším gaučem, zkuste moderní vícedílné obrazy na plátně. Pokud jsou složeny třeba i ze sedmi jednotlivých dílů, tak zde mluvíme o tom, že se jedná o ty největší možnosti, které na trhu jsou. Nejprve proto zohledněte velikost prázdné stěny a poté vybírejte pravý rozměr.

Jak je to s motivem?

Zde je výběr značně individuální a je hlavně na vás, co se vám nejvíce líbí. Klasikou je dnes třeba příroda, nebo cestovatelská témata. Kdo má moderní interiér, ten by naopak neměl zapomínat na žádané trendy abstraktní obrazy do interiéru. I když z nich jenom málokdy poznáte něco konkrétného, neznamená to, že by působily jakkoliv špatným dojmem. Právě naopak. V kombinaci s moderním zařízením bytu jsou skvělou volbou.

Fotografie, nebo malba

Třetí věc, na kterou je nutné myslet? Je to konkrétní typ daného obrazu. Opět začneme tím, co je klasika. Je to malba, kterou maloval více či méně známý malíř. A tak je konkrétní dílo ve své podstatě originálem. Jsou ale i moderní cesty, které nabízí fotografie. I ta může tvořit váš obraz. Lákadlem u tohoto řešení je především to, že se jedná o věrné provedení konkrétního místa někde na zemi. I toto řešení proto může být zajímavé – hlavně, když je lokalita focena někým, kdo má skutečný talent.

Publikováno: 12. 01. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Ema Foldyšová

Tagy: jak vybrat obraz | obrazy do interiéru