Stavba a rekonstrukce

Žárové zinkování zajišťuje kvalitní protikorozní ochranu oceli

Zinkování

Nejpoužívanějším materiálem je v dnešní době ocel. Její velkou nevýhodou je její velká korozní rychlost. Pro protikorozní ochranu je zpravidla vybírán materiál s nízkými pořizovacímí náklady, dlouhou životností, ochraňující životní prostředí díky šetření surovin (např. železné rudy), energie a snižování emise oxidu uhličitého, a to zinek.

Zinek se používá především jako protikorozní ochrana oceli ve formě kovového povlaku nebo kovového prášku (pigmentu) v nátěrové hmotě. Použitý zinek se dá snadno recyklovat a znovu použít, aniž by se znehodnotil.

Způsoby protikorozní ochrany zinkováním jsou: elektrolytické (galvanické) zinkování, žárové stříkání (metalizace), sherardizace, mechanické zinkování, nátěrové hmoty s vysokým obsahem zinku a žárové zinkování.

Žárové zinkování

Žárové zinkování je trvale nejudržitelnější a nejekologičtější protikorozní ochrana. Dělí se na suchý způsob nebo-li suché zinkování a mokrý způsob nebo-li mokré zinkování.

Pro kvalitní žárové zinkování je charakteristický žárově zinkovaný povrch bez viditelných defektů – např. bubliny, výčnělky, zinkový popel, zbytky tavidla, nepozinkovaná místa apod.

Při žárovém zinkování vznikají odpady, tzv. sekundární suroviny (např. tvrdý zinek, zinkový popel a prach z filtrů), ze kterých se recyklací získá prakticky veškerý zinek.

Wiegel

U společnosti Wiegel bude Vaše ocel v dobrých rukou. Jejím portfoliem je žárové zinkování, odstředivé zinkování a práškové lakování. Tato firma byla jako první žárová zinkovna díky nejmodernějším zařízením a nejekologičtějším procesům zpracování, jež minimalizují zatížení životního prostředí a spotřebu energie, vyznamenána cenami za ochranu životního prostředí a trvalou udržitelnost.

Její pobočky najdete v České republice (Hradec Králové, Velké Meziříčí, Žebrák), Slovenské republice, Německu a Rakousku.

Žárové zinkování a práškové lakování trvale chrání proti rzi šrouby, kování, zahradní vrata, zábradlí mostů, svodidla, nosníky, balkony, zemní kotvy, podvozky pro vozidla apod.

Přednostmi společnosti Wiegel jsou výkonná logistika, pečlivost, obratnost a řemeslná zručnost zkušených techniků, kteří si neustále zvyšují kvalifikaci vlastním firemním systémem školení, přijatelná cena zinkování pro každého zákazníka a v neposlední řadě rozvážková služba.

Reklama

Chcete mít originální vchodové dveře? Využijte nabídky firmy PERITO, jež vyrábí venkovní dveře na míru!

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Favex - jekl nerezový

Vyberte si z široké nabídky kvalitních nerezových jeklů.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.