Domů » Žárové zinkování zajišťuje kvalitní protikorozní ochranu oceli
Stavba a rekonstrukce

Žárové zinkování zajišťuje kvalitní protikorozní ochranu oceli

Zinkování

Nejpoužívanějším materiálem je v dnešní době ocel. Její velkou nevýhodou je její velká korozní rychlost. Pro protikorozní ochranu je zpravidla vybírán materiál s nízkými pořizovacímí náklady, dlouhou životností, ochraňující životní prostředí díky šetření surovin (např. železné rudy), energie a snižování emise oxidu uhličitého, a to zinek.

Zinek se používá především jako protikorozní ochrana oceli ve formě kovového povlaku nebo kovového prášku (pigmentu) v nátěrové hmotě. Použitý zinek se dá snadno recyklovat a znovu použít, aniž by se znehodnotil.

Způsoby protikorozní ochrany zinkováním jsou: elektrolytické (galvanické) zinkování, žárové stříkání (metalizace), sherardizace, mechanické zinkování, nátěrové hmoty s vysokým obsahem zinku a žárové zinkování.

Žárové zinkování

Žárové zinkování je trvale nejudržitelnější a nejekologičtější protikorozní ochrana. Dělí se na suchý způsob nebo-li suché zinkování a mokrý způsob nebo-li mokré zinkování.

Pro kvalitní žárové zinkování je charakteristický žárově zinkovaný povrch bez viditelných defektů – např. bubliny, výčnělky, zinkový popel, zbytky tavidla, nepozinkovaná místa apod.

Při žárovém zinkování vznikají odpady, tzv. sekundární suroviny (např. tvrdý zinek, zinkový popel a prach z filtrů), ze kterých se recyklací získá prakticky veškerý zinek.

Wiegel

U společnosti Wiegel bude Vaše ocel v dobrých rukou. Jejím portfoliem je žárové zinkování, odstředivé zinkování a práškové lakování. Tato firma byla jako první žárová zinkovna díky nejmodernějším zařízením a nejekologičtějším procesům zpracování, jež minimalizují zatížení životního prostředí a spotřebu energie, vyznamenána cenami za ochranu životního prostředí a trvalou udržitelnost.

Její pobočky najdete v České republice (Hradec Králové, Velké Meziříčí, Žebrák), Slovenské republice, Německu a Rakousku.

Žárové zinkování a práškové lakování trvale chrání proti rzi šrouby, kování, zahradní vrata, zábradlí mostů, svodidla, nosníky, balkony, zemní kotvy, podvozky pro vozidla apod.

Přednostmi společnosti Wiegel jsou výkonná logistika, pečlivost, obratnost a řemeslná zručnost zkušených techniků, kteří si neustále zvyšují kvalifikaci vlastním firemním systémem školení, přijatelná cena zinkování pro každého zákazníka a v neposlední řadě rozvážková služba.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.