Domů » Dřevo Hevea je ideální do interiéru
Nezařazené

Dřevo Hevea je ideální do interiéru

Pokud potřebujete levně postavit schodiště, podlahu, dveře, dvířka od skříněk v kuchyni nebo jen nechcete investovat do předražených materiálů, které jsou běžně k dostání, nic Vám nebrání použít exotické stavební dřevo hevea brasilisis. Mezi veliké výhody těchto dřevin patří především cena. V porovnání například s dubovým dřevem s podobnými vlastnostmi je až o polovinu levnější. Další nespornou výhodou totho druhu dřeva je i to, že se velmi málo sesychá. Navíc se nemusíte bát například stěhovat po schodech vyrobených z tohoto druhu dřeva, jelikož je velmi odolné vůči velkým zátěžím díky své pružnosti.

V našich podmínkách jistě oceníte odolnost proti houbám, bakteriím a plísním. Díky tomu se dají tyto dřeviny použít i pro venkovní použití, nebo vlhčích objektů jako jsou staší chalupy, chaty je však velmi doporučeno i do normálních domů. Velice malá odštěpkovost, zajistí i velmi kvalitní dosednutí jednotlivých dílů do sebe a nemusíte se bát, že se Vám někde dřevo začne „sypat“ a vytvářet nežádoucí třísky a štěpky. Díky svým vlastnostem se dobře slepuje dohromady. Vzledem k určité pružnosti se velmi dobře hodí i na různé další účely, například na podlahové krytiny, různým druhům dveří, dvířek, oken a okenic. Jistě si každý dokáže vymyslet určení podle svého.

Původní barva je krémově bílá není však problém s dalším přebarvením. Struktura dřeva Hevea je velmi pěkná do světlejších objektů. Barvení či tónování do nejrůznějších odstínů a barev je díky vnitřním vlastnostem velmi jednoduché a dlouhodobé. Nemusíte tedy schodiště každý rok natírat znovu. Při vhodně zvoleném nátěru případně laku, nebudete jistě mít problém ani s omyvatelností.

Řemeslníci jistě ocení i velmi dobrou možnost opracování stavebního řeziva, které je podobné jako u smrkového dřeva, nenastává tak problém jako u tvrdého dubového dřeva s opracováním a manipulací. Díky svým vlastnostem je dřevo i poměrně lehké, což oceníte i u instalace nebo převážení dřevěných dílů.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.