Domů » Dřevo Hevea je ideální do interiéru
Nezařazené

Dřevo Hevea je ideální do interiéru

Pokud potřebujete levně postavit schodiště, podlahu, dveře, dvířka od skříněk v kuchyni nebo jen nechcete investovat do předražených materiálů, které jsou běžně k dostání, nic Vám nebrání použít exotické stavební dřevo hevea brasilisis. Mezi veliké výhody těchto dřevin patří především cena. V porovnání například s dubovým dřevem s podobnými vlastnostmi je až o polovinu levnější. Další nespornou výhodou totho druhu dřeva je i to, že se velmi málo sesychá. Navíc se nemusíte bát například stěhovat po schodech vyrobených z tohoto druhu dřeva, jelikož je velmi odolné vůči velkým zátěžím díky své pružnosti.

V našich podmínkách jistě oceníte odolnost proti houbám, bakteriím a plísním. Díky tomu se dají tyto dřeviny použít i pro venkovní použití, nebo vlhčích objektů jako jsou staší chalupy, chaty je však velmi doporučeno i do normálních domů. Velice malá odštěpkovost, zajistí i velmi kvalitní dosednutí jednotlivých dílů do sebe a nemusíte se bát, že se Vám někde dřevo začne „sypat“ a vytvářet nežádoucí třísky a štěpky. Díky svým vlastnostem se dobře slepuje dohromady. Vzledem k určité pružnosti se velmi dobře hodí i na různé další účely, například na podlahové krytiny, různým druhům dveří, dvířek, oken a okenic. Jistě si každý dokáže vymyslet určení podle svého.

Původní barva je krémově bílá není však problém s dalším přebarvením. Struktura dřeva Hevea je velmi pěkná do světlejších objektů. Barvení či tónování do nejrůznějších odstínů a barev je díky vnitřním vlastnostem velmi jednoduché a dlouhodobé. Nemusíte tedy schodiště každý rok natírat znovu. Při vhodně zvoleném nátěru případně laku, nebudete jistě mít problém ani s omyvatelností.

Řemeslníci jistě ocení i velmi dobrou možnost opracování stavebního řeziva, které je podobné jako u smrkového dřeva, nenastává tak problém jako u tvrdého dubového dřeva s opracováním a manipulací. Díky svým vlastnostem je dřevo i poměrně lehké, což oceníte i u instalace nebo převážení dřevěných dílů.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.