Domů » Dřevostavba nebo pasivní dům? Žádný problém pro firmu Origis
Stavba a rekonstrukce

Dřevostavba nebo pasivní dům? Žádný problém pro firmu Origis

Firma Origis navrhuje a realizuje stavbu dřevostaveb a pasivních domů trošku jinak než jaký je standard. Maximální důraz je totiž kladen už na přípravnou fázi, jejíž součástí je studie o uspořádání interiéru a způsobu užívání domu jeho budoucími obyvateli. A jak taková studie rodinného domu probíhá? Zaměstnanci firmy Origis navštíví váš pozemek, aby si udělali představu o jeho tvaru a okolí. Poté vám představí první hrubé obrysy projektu a společně s vámi zhodnotí, zda je potřeba něco upravit, přidat nebo odebrat. Dále se seznámíte s druhou variantou, která už bude mít konkrétnější podobu. Následuje ocenění stavby. Bude proveden energetický výpočet v několika variantách, ze kterého zjistíte, jaké technologie vytápění, izolace, typy oken a další konstrukční prvky jsou pro váš dům vhodné.

Energetická koncepce

Jednou z nejdůležitějších etap jsou energie. Při stavbě domu musíte učinit těžko změnitelná rozhodnutí o způsobu vytápění, ohřevu vody atd. Nemusíte si však lámat hlavu nad tím, jak docílit nízkých nákladů za energie. S tím si totiž poradí firma Origis. Jako jedna z mála stavebních firem dokáže velmi podrobně a přesně propočítat různé varianty nákladů na energie. Nejde o pouhé dohady, ale o přesnou energetickou simulaci a přesná čísla, která vycházejí z mnoha faktorů – energetických ztrát, cen tarifů energií a to včetně zohlednění jejich předpokládaného růstu.

I dům může vyrůst

Pasivní domy a dřevostavby Origis můžete jednoduše nechat vyrůst. Studie rostoucího domu je ideální pro mladé rodiny. První fází je výstavba domu se zastavěnou plochou 65 m2. Tato etapa s nízkorozpočtovou konstrukcí zohledňuje finanční stránku rodiny. Už v první fázi má dům potřebné zázemí včetně zádveří, šatny a technické místnosti. Další fáze jsou prováděny tak, aby co nejméně zasahovaly do chodu již postaveného domu.

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.