Domů » Dřevostavba nebo pasivní dům? Žádný problém pro firmu Origis
Stavba a rekonstrukce

Dřevostavba nebo pasivní dům? Žádný problém pro firmu Origis

Firma Origis navrhuje a realizuje stavbu dřevostaveb a pasivních domů trošku jinak než jaký je standard. Maximální důraz je totiž kladen už na přípravnou fázi, jejíž součástí je studie o uspořádání interiéru a způsobu užívání domu jeho budoucími obyvateli. A jak taková studie rodinného domu probíhá? Zaměstnanci firmy Origis navštíví váš pozemek, aby si udělali představu o jeho tvaru a okolí. Poté vám představí první hrubé obrysy projektu a společně s vámi zhodnotí, zda je potřeba něco upravit, přidat nebo odebrat. Dále se seznámíte s druhou variantou, která už bude mít konkrétnější podobu. Následuje ocenění stavby. Bude proveden energetický výpočet v několika variantách, ze kterého zjistíte, jaké technologie vytápění, izolace, typy oken a další konstrukční prvky jsou pro váš dům vhodné.

Energetická koncepce

Jednou z nejdůležitějších etap jsou energie. Při stavbě domu musíte učinit těžko změnitelná rozhodnutí o způsobu vytápění, ohřevu vody atd. Nemusíte si však lámat hlavu nad tím, jak docílit nízkých nákladů za energie. S tím si totiž poradí firma Origis. Jako jedna z mála stavebních firem dokáže velmi podrobně a přesně propočítat různé varianty nákladů na energie. Nejde o pouhé dohady, ale o přesnou energetickou simulaci a přesná čísla, která vycházejí z mnoha faktorů – energetických ztrát, cen tarifů energií a to včetně zohlednění jejich předpokládaného růstu.

I dům může vyrůst

Pasivní domy a dřevostavby Origis můžete jednoduše nechat vyrůst. Studie rostoucího domu je ideální pro mladé rodiny. První fází je výstavba domu se zastavěnou plochou 65 m2. Tato etapa s nízkorozpočtovou konstrukcí zohledňuje finanční stránku rodiny. Už v první fázi má dům potřebné zázemí včetně zádveří, šatny a technické místnosti. Další fáze jsou prováděny tak, aby co nejméně zasahovaly do chodu již postaveného domu.

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.