Domů » Řízené větrání domu
Nezařazené

Řízené větrání domu

Chcete se ve svém domě cítit po celý rok opravdu dobře a příjemně, pak tu pro vás máme řízené větrání celého domu.

Řízenému větrání domu odborně říkáme klimatizace. Jde o větrání na vyšší úrovni, kdy vše za vás dělá přístroj. Klimatizace je pak automatická, řízená a regulovaná.

Dnešní klimatizace je opravdu na velké úrovni. Díky klimatizačním přístrojům lze vzduch ve vašem domě upravit na požadované hodnoty a parametry téměř v každém pokoji.

Klimatizace především chladí vzduch v místnosti a rovněž upravuje vlhkost vzduchu. Při používání klimatizace budou vaše místnosti v domě také méně prašné.

Klimatizačních zařízení je v současnosti na českém trhu hodně. Rozdělují se především podle místa umístění. Máme tedy klimatizační zařízení okenní, nástěnné, podstropní, podokenní a kanálové. Zkusme si nyní v krátkosti popsat aspoň některý typy těchto klimatizačních jednotek.

Okenní klimatizace se zabuduje do okna nebo také do zdi. Jedna část klimatizační jednotky bude vystrčena do venkovního prostoru, zatímco druhá část bude vyčnívat do místnosti. Pro pohon jednoho vnitřního a venkovního ventilátoru slouží pouze jeden ventilátor. Cena těchto klimatizačních jednotek se pohybuje od 14 000 do 60 000 kč.

Podstropní klimatizace šetří užitnou plochu místnosti. Výrobky nadto mají pěkný vzhled a design, takže napomáhají ke zlepšení interiéru místnosti. Proud vzduchu se dá také regulovat, může foukat směrem dolů/nahoru nebo vpravo/vlevo. Celý ventilátor můžete ovládat dálkovým ovladačem. Cena za podstropní jednotku se pohybuje od 40 000 do 80 000 kč.

Na závěr si ještě popišme nástěnnou klimatizace, která patří k nejčastěji používaným. Většinou se tyhle klimatizační jednotky umísťují ve výšce dvou metrů nad zemí, takže je lze rovněž ovládat prostřednictvím dálkového ovladače. Ceny jednoduchých jednotek jsou v rozmezí od 20 000 do 60 000 kč, složitější pak pořídíte do 100 000 kč.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Reklama

Developer FINEP nabízí výhodný prodej bytů Praha. Prohlédněte si nabídku na www.finep.cz.

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Firma Oknoplastik je vám k službám!

Pro stavebníky

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.

Kde seženete skvělé ubytování?

Pokud si plánujete v blízké době stavět své vlastní bydlení, dům či chatu, je dobré najít inspiraci abyste si svůj vysněný domov postavily nejlépe jak se dá. Inspirace ze všech koutů ČR a SR můžete čerpat na stránce chaty a chalupy, která nabízí ubytování v celé České republice i na Slovensku. Každý objekt má svou obsáhlou fotogalerii, takže určitě bude z čeho vybírat jednak dovolenou a jednak inspiraci.