Otázky a odpovědi týkající se dřevostaveb a odpovědi na ně

Koupili jste si pozemek a chcete požádat firmu ORCAN GROUP s.r.o. o postavení dřevostavby? Dřevostavby jsou v současné době opravdu hitem. Důvodem toho je především rychlost postavených domků a také nízká cena za dřevěný příbytek. Řada lidí však ještě není pevně rozhodnutá. Stále ještě uvažuje i nad zděnými domky, jelikož u dřevostaveb si pokládá řadu otázek. Pojďme si proto odpovědět na nejčastější dotazy týkající se dřevostaveb.

Jaké jsou výhody dřevostaveb?

V souvislosti s dřevostavbami se nabízí otázka, proč do nich vlastně jít, jaké jsou jejich výhody oproti jiným typům bydlení. K jejich předním výhodám patří především to, že mají velice dobré tepelně-izolační vlastnosti. Také už byla zmíněna rychlost výstavby dřevěného příbytku a také nízká cena za pořízení tohoto typu bydlení. Kromě toho jsou dřevostavby velice šetrné k životnímu prostředí, dokonce šetří neobnovitelné zdroje. Pokud se tedy řadíte do skupiny ekologů, jsou dřevostavby přímo pro vás.

Jakou životnost dřevostavby mají?

Mnozí lidé se domnívají, že dřevostavby nemají dlouhou životnost. To je ostatně od dřevostaveb odrazuje. Proto si to pojďme uvést na pravou míru. Životnost dřevostavby není krátká, naopak se rovná životnosti klasického zděného domku. Samozřejmě se její životnost odráží od několika faktorů, k nimž patří správná péče v průběhu používání dřevostavby. Jenže tento faktor ovlivňuje i životnost klasického zděného domu. Případně se zeptejte na detaily firmy ORCAN GROUP.

Je dřevostavba hořlavá?

Když se řekne dřevo, většina lidí si ihned vybaví také oheň. Proto se nemůžeme divit tomuto dotazu. Dřevostavby však nelze přirovnávat ke dřevu v táboráku. Dřevostavby totiž musí splňovat přísné požární podmínky, normy a předpisy, teprve poté může být vůbec navržena a postavena. Když jsou podmínky, normy a předpisy dodrženy, vzniká zde stejné nebezpečí v případě požárů jako jinde.

Publikováno: 27. 05. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Ema Foldyšová