Prosklené stěny

Průhledné sklo nás v místnosti či bytě spojuje s venkovním světem, nadto nám rovněž prosvětluje prostory a vhání světlo a sluníčko do pokoje. Čím větší okna máme, tím máme také více světla v místnosti.

Prosklené stěny v bytě či domě mohou mít však také funkci okrasného a stylového doplňku. Mohou být vynikajícím a jedinečným pozadím krásného a módního nábytku či nějaké krásné vázy nebo sochy. Skleněné stěny mohou okrášlit váš interiér a učinit ho originálnějším. Sklo totiž může být různé. Sklo může být například pískované, leptané, čiré, matné nebo pěkně pestrobarevné.

Využité prosklených stěn však může být více. Většinou se prosklené stěny používají do zimních zahrad, které potřebují patřičné světlo.

Zpravidla se při výrobě prosklených stěn používají kalená skla nebo Izoskla. Každé sklo musí být odolné proti mechanickému namáhání. Sklo totiž musí vydržet mírnou vibraci i nárazový vítr. U prosklených stěn se totiž hledí především na bezpečnost. Dnes však už máte naprosto tvrzené bezpečností skla, takže se nemusíte bát rozbitého skla a střepů na podlaze.

Vedle průhledného skla existuje na trhu i jednostranně neprůhledné sklo. To je dobré pro toho, kdo chce vidět ven, ale nechce, aby byl z venčí viděn.

Vedle skla jsou však velmi důležité profily, kam se skla vkládají. Jednoznačně nejlepší je hliníkový profil. Hliníkový profil je totiž velmi trvanlivý, má dlouhou životnost a minimální náklady na údržbu. Hliník je kromě toho vysoce odolný vůči povětrnostním podmínkám a vlivům. Hliník nepodléhá korozi, takže je doporučován i pro venkovní prostory.

Prosklené hliníkové profily se dají použít téměř všude. Využijete je pro světlíky, zastřešení vchodů, vstupních portálů, zimních zahrad či velkých skleněných výkladních skříní obchodů a krámů.

Publikováno: 05. 05. 2011

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Foldyšová